Dlaczego śledzenie progresu jest ważne podczas przybierania na wadze?

Czy zdajesz sobie sprawę jak bardzo śledzenie codziennych czynności, nawyków, celów może znacząco pomóc Ci na drodze do przybierania na wadze? Ten sam sposób, w jaki wyznaczasz cele dla innych aspektów życia, możesz wykorzystać podczas kształtowania sylwetki. Śledzenie swojej podróży jest właśnie tym czego być może do tej pory Ci brakowało i może właśnie dlatego wszelkie dotychczasowe próby przybierania na wadze były nieudane?

Korzyści ze śledzenia Twojej podróży

Siła śledzenia zmian jest zwykle pomijana i, szczerze mówiąc niedoceniana, jednak raz po raz widzę, że kobiety, które zaczęły monitorować swój progres, osiągają najlepsze wyniki. Jest naprawdę wiele korzyści, w jaki przedstawiony przeze mnie sposób może poprawić rezultaty w Twojej podróży.

Skup się

Obserwacja pomaga w utrzymaniu koncentracji, a utrzymywanie koncentracji z pewnością pomoże ci zyskać na wadze. Na początku śledzenie codziennych czynności, nawyków, a nawet myśli może wydawać się przykrym obowiązkiem, jednak to będzie tylko chwilowym etapem. Po kilku dniach trzymania się planu stanie się to Twoją rutyną, a zanim się zorientujesz, będziesz bardziej skoncentrowana na swojej podróży. Zaczniesz dostrzegać obszary, w których możesz się poprawić, zyskasz większe poczucie sprawczości. Ogólnie rzecz biorąc, ten aspekt prowadzi do znacznie bardziej produktywnej i wydajnej podróży. Jeśli utrzymanie uwagi na procesie jest czymś, z czym często się zmagasz – wyznacz sobie cele i śledź je, zobacz, co się stanie, gdy będziesz się tego kurczowo trzymać.

Obserwuj postępy i problemy

Wraz z codziennym śledzeniem progresu zaczniesz zauważać aspekty zarówno pozytywne, jak i mniej pozytywne. Te rzeczy (lub ważne obserwacje) pomogą Ci dokonać niezbędnych korekt lub podwoić to, co działa. Śledzenie jest potrzebne, chyba że bez tego jesteś w stanie dostrzec kluczowe obszary, w których możesz się poprawić, jednocześnie będąc w stanie dostrzec postępy i pozytywy, których doświadczasz. Czy jesteś świadoma obszarów, które możesz poprawić, aby wzmocnić swoją podróż do przybierania na wadze?

Rób pomiary

Tak wspomniano w pierwszym akapicie, „to, co monitorujesz, rośnie” i „ludzie, którzy śledzą, pozostają na właściwej drodze”. Efekt śledzenia, inaczej zwany efektem pomiaru, popycha Cię do podejmowania lepszych decyzji i robienia więcej, jeśli naprawdę chcesz osiągnąć swoje cele. W ten sposób nieuniknione jest osiągnięcie korzyści. To tak, jak chodzenie na siłownię z celem, aby zacząć podnosić więcej kilogramów, ponieważ śledzisz, mierzysz i zachowujesz spójność, w końcu zaczynasz podnosić więcej i przyspieszasz swoją drogę do osiągnięcia swoich celów. Ponownie, śledząc, zobaczysz, które obszary należy poprawić, aby Twoja podróż była lepsza, wykorzystaj efekt pomiaru i zgarnij korzyści. Rozpoczęcie śledzenia swojej podróży nie należy do najłatwiejszych. Oto nasza najlepsza rekomendacja na początek. Jeżeli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się ze mną rezerwując konsultację, aby uzyskać dodatkowe wskazówki, zalecenia i wsparcie.

Prowadź swój dziennik zmian

Prowadzenie dziennika to świetny sposób nie tylko na uporządkowanie codziennego życia, ale także na uporządkowanie myśli, co może być ogromną ulgą dla osób na ich drodze do przybierania na wadze. Prowadzenie dziennika jest jednym z najlepszych sposobów, jakie znalazłam, aby ustalić i osiągnąć Twoje cele. Posiadanie dziennika, którego używasz do zapisywania swoich celów, jednocześnie śledząc je, pomoże Ci się skoncentrować i zmotywować. W połączeniu z dodatkowymi korzyściami:

– Umożliwienie autorefleksji

– Wzmocnienie pamięć

– Inspirująca kreatywność

– Łagodzenie stresu

Zapisz się na naszą listę mailingową aby otrzymywać przydatne porady, wskazówki, które pomogą Ci w kształtowaniu sylwetki 🙂

Facebook
Twitter
LinkedIn
Paulina

Paulina

Jestem dietetykiem oraz trenerem personalnym z kilkuletnim doświadczeniem. Moją misją jest propagowanie diety ograniczającej spożycie mięsa i produktów odzwierzęcych jaką jest fleksitarianizm.